Remont mieszkania wiąże się niewątpliwie z dużymi kosztami. Wszyscy oczekujemy usługi wykonanej rzetelnie i fachowo. Tak by wykonane prace cieszyły nasze oko przez długie lata, a późniejsze odświeżenie ścian i sufitów polegało na prostym pomalowaniu wykonanym we własnym zakresie.
Fuszerka
Ze swego zawodowego doświadczenia wiem, że to proste pomalowanie ścian może okazać się nie lada wyzwaniem, najczęściej w lokalach starego budownictwa. Nieoczekiwanie pojawiają się problemy. Problemy typu: łuszcząca się farba, pęknięcia lub odparzenia tynków, odklejająca się tapeta, itp. I znów jesteśmy zmuszeni skorzystać z usług fachowej ekipy, a miało być tak prosto.
Co jest tego przyczyną? Odpowiedź jest prosta: fuszerka przy ostatnio przeprowadzonym remoncie. Okazuje się że są jeszcze fachowcy, których trzeba pilnować.

Na co należy zwrócić uwagę przy pracach malarskich, tapeciarskich i dotyczących ogólnie renowacji ścian? Poniżej podaję kilka wskazówek.

Zwracaj uwagę na detale
Często dostaję od klientów proste zlecenia typu: zerwanie starej i przyklejenie nowej tapety, pomalowanie ścian i sufitu. Prace nieskomplikowane, które z reguły muszą zostać rozszerzone o dodatkowe operacje, których nie wykonano poprzednio. Oto przykłady:

Pomalowanie ścian i sufitu.
Ściany były pomalowane farbą emulsyjną. Przed położeniem nowej warstwy farby wszystkie powierzchnie należy zmyć i odtłuścić (np. mydłem malarskim). Podczas zmywania okazuje się, że stara warstwa farby emulsyjnej odkleja się. Tworzą się pęcherze, farba odrywa się od ściany jak papier.
Przyczyny:
Pod farbą emulsyjną była starsza warstwa farby klejowej. Farba klejowa nie została usunięta w sposób należyty.
Farba emulsyjna została nałożona na powierzchnie zakurzone.

Zalecenia:

Zerwać farbę emulsyjną z całej powierzchni. Warstwę farby klejowej bardzo dokładnie zmyć i zeskrobać. Powierzchnie ścian zagruntować preparatem głęboko penetrującym. Wyrównać nierówności i ubytki powierzchni ścian. W przypadku nanoszenia gładzi lub tynków gipsowych lub cementowo-wapiennych ponownie zagruntować preparatem lub farbą gruntującą. Nanieść min. dwukrotnie warstwę nowej farby.

Telefon

797 854 833  Artur Gałka

726 517 040  Artur Bondaryk

E-MAIL

agarem@vp.pl

Balkonowa 1/103,
03-329 Warszawa