Remont mieszkania wiąże się niewątpliwie z dużymi kosztami. Wszyscy oczekujemy usługi wykonanej rzetelnie i fachowo. Tak by wykonane prace cieszyły nasze oko przez długie lata, a późniejsze odświeżenie ścian i sufitów polegało na prostym pomalowaniu wykonanym we własnym zakresie.
Fuszerka
Ze swego zawodowego doświadczenia wiem, że to proste pomalowanie ścian może okazać się nie lada wyzwaniem, najczęściej w lokalach starego budownictwa. Nieoczekiwanie pojawiają się problemy. Problemy typu: łuszcząca się farba, pęknięcia lub odparzenia tynków, odklejająca się tapeta, itp. I znów jesteśmy zmuszeni skorzystać z usług fachowej ekipy, a miało być tak prosto.
Co jest tego przyczyną? Odpowiedź jest prosta: fuszerka przy ostatnio przeprowadzonym remoncie. Okazuje się że są jeszcze fachowcy, których trzeba pilnować.

Na co należy zwrócić uwagę przy pracach malarskich, tapeciarskich i dotyczących ogólnie renowacji ścian? Poniżej podaję kilka wskazówek.

Zwracaj uwagę na detale
Często dostaję od klientów proste zlecenia typu: zerwanie starej i przyklejenie nowej tapety, pomalowanie ścian i sufitu. Prace nieskomplikowane, które z reguły muszą zostać rozszerzone o dodatkowe operacje, których nie wykonano poprzednio. Oto przykłady:

Pomalowanie ścian i sufitu.
Ściany były pomalowane farbą emulsyjną. Przed położeniem nowej warstwy farby wszystkie powierzchnie należy zmyć i odtłuścić (np. mydłem malarskim). Podczas zmywania okazuje się, że stara warstwa farby emulsyjnej odkleja się. Tworzą się pęcherze, farba odrywa się od ściany jak papier.
Przyczyny:
Pod farbą emulsyjną była starsza warstwa farby klejowej. Farba klejowa nie została usunięta w sposób należyty.
Farba emulsyjna została nałożona na powierzchnie zakurzone.

Zalecenia:

Zerwać farbę emulsyjną z całej powierzchni. Warstwę farby klejowej bardzo dokładnie zmyć i zeskrobać. Powierzchnie ścian zagruntować preparatem głęboko penetrującym. Wyrównać nierówności i ubytki powierzchni ścian. W przypadku nanoszenia gładzi lub tynków gipsowych lub cementowo-wapiennych ponownie zagruntować preparatem lub farbą gruntującą. Nanieść min. dwukrotnie warstwę nowej farby.

Co mówią nasi klienci

Tradycyjnie spotkanie, oferta, pierwsze wrażenie, cena jednostkowa na poszczególne prace oraz doświadczenie przesądziły chęć przedstawienia referencji.

Joanna G.

Zlecę prace remontowe w mieszkaniu, 41-60m2, Otwock

Naprawdę wysoki poziom usług, poczynając od pomocy przy zakupie materiałów potrzebnych do remontu (także transport), przez wykonanie wszystkich prac, na posprzątaniu "placu boju" kończąc. Wszystko na podstawie rzetelnego kosztorysu pisemnej umowy.

Blandyna M.

Warszawa

Dane kontaktowe

Adres

Balkonowa 1/103
03-329 Warszawa

Godziny pracy

Pon - Pt 7.00 - 18.00
Sub: 9:00 - 16:00

E-mail

Telefon

Napisz do nas

    [recaptcha]

    Balkonowa 1/103,
    03-329 Warszawa